Merlin Hakkında

Merlin Entertainments Group Hakkında

Merlin Entertainments Group, aile eğlence merkezi alanında lider bir isim ve son beş yılda sektördeki diğer şirketlerin tümünden daha başarılı ve dinamik bir büyüme gösterdi. Dünyanın 2 numaralı ziyaretçi eğlence işletmecisi olan Merlin, simge haline gelmiş küresel ve yerel markaları ve yöneticileri ile 25.000 çalışanının sunduğu bağlılık ve tutkusu aracılığı ile dünya genelindeki 60 milyon ziyaretçisine hatırlanacak ve tatminkar deneyimler sunmayı amaçlıyor.

Universal’dan daha büyük ve Disney’den sonra ikinci sırada yer alan Merlin Entertainments, LEGOLAND, Madame Tussauds, The EDF Energy London Eye, SEA LIFE, Gardaland, Dungeons’ın yanı sıra Alton Towers, THORPE PARK, Warwick Castle, Heide Park ve Chessington World of Adventures markalarına sahip. Tüm bunlar farklı, ilgi çekici ve yenilikçi markalar olmakla beraber çok yüksek büyüme potansiyeli taşıyan markalardır.

Merlin'in Sihirli Değneği Çocuk Yardım Kuruluşu

Merlins Magic Wand

4 kıta ve 23 ülkedeki 105 eğlence merkezi ile dünyanın önde gelen işlemecilerinden biri olan Merlin Entertainments her yıl çoğu çocuk, 60 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlıyor. Merlin Entertainments'ın özel hayır kuruluşu – Merlin’in Sihirli Değneği, dünya genelinde, ciddi hastalığı olan, engelli veya dezavantajlı ve başka bir şekilde eğlence merkezimizi ziyaret edemeyecek olan pek çok çocuğa sihirli bir deneyim sunmak amacıyla oluşturuldu.

Merlin’in Sihirli Değneği hayır kuruluşu aracılığı ile çocuklara bizi ziyaret edebilmeleri veya durumlarına uygun benzer başka deneyimler yaşayabilmeleri için olanak sunuyoruz. Eğlece merkezine giriş kartı sunmanın yanı sıra, gerekirse seyahat ve konaklama masrafları için ödenek verilebiliyor.

Merlin'in Sihirli Değneği, uygunluk kriterleri ve nasıl başvurabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için, www.merlinsmagicwand.org adresini ziyaret edip buradan başvuru formlarını indirebilirsiniz.

Merlin'in Sihirli Değneği, İngiltere’deki Hayır Kuruluşu Komisyonuna tescilli ve İngiltere merkezli bir hayır kuruluşu olarak kuruldu. Hayır kuruluşu, fonları yönetecek ve ödüllendirmeleri yapacak bir Mütevelli Heyeti tarafınan yönetiliyor. Ödüller Merlin’in faaliyet gösterdiği ülkelerden herhangi birinde verilebilir.

Önemli Merlin Entertainments Markaları

SEA LIFE

Avrupa’nın 2 numaralı eğlence merkezi olan SEA LIFE eğitimler aracılığı ile deniz ekosisteminin korunmasını destekliyor, farkındalığı arttırıyor ve faaliyetlere yön veriyor. 47 SEA LIFE merkezi ve 3 SEA LIFE Deniz Koruma Alanı, büyük sınırın ötesine...dünyanın denizleri, okyanusları ve onların sayısız gizemli ve şaşırtıcı canlısına götüren dost canlısı ve güvenilir, ideal bir kılavuz. Eşsiz görüntüleme teknolojisi, biyolojik uzmanlık ve eğlendirme becerileri birleşerek Avrupa suları ve tropik sular boyunca kusursuz yolculuklar, basit karides ve denizyıldızından, denizatı, köpek balığı ve iri vatoza kadar her şeyle şaşırtıcı bir yakınlıkta karşılaşma olanağı sunuyor.

www.sealifeeurope.com

LEGOLAND

Avrupa’nın 3 numaralı eğlence markası. Korsanlar, kaşifler, itfaiyeciler, çocukların (ve anneler ile babaların da olmalarını istedikleri) olmak istediği ne varsa… LEGOLAND® ailelerin hayal dünyalarını serbest bırakmalarına ve LEGO’nun harika dünyasına girmelerine olanak sağlıyor. Çocukların sürdüğü arabalar, zevkli inşa görevleri, etkileşimli eğlence alanları, neşelendiren hız trenleri ve izleyiciyi aksiyonun içine çeken gösterilerin eşsiz bir karışımı ve çok daha fazlası. Her köşede, canlı müzik ve rengarenk LEGO® tuğlalarından yapılmış büyüleyici modeller size sürpriz yapıyor. LEGOLAND’da aile üyelerinizin herbirine uygun ve birlikte eğlenceli vakit geçirebileceğiniz onlarca etkinlik var.

İngiltere’de, Danimarka’da (LEGOLAND Oteli dahil), Almanya’da, Çin’de, Japonya’da ve ABD’de (California) şu anda on bir adet LEGOLAND tesisi bulunuyor. İki yeni LEGOLAND konsepti 2007 yılında açıldı. Bunların ilki, Nisan ayında Berlin’de açılan Şehir Merkezlerinde yer alan kapalı interaktif bir eğlence merkezi olan LEGOLAND Discovery Centre; diğeri ise Mart 2007 tarihinde Billund’da açılan ve SEA LIFE deneyimini LEGOLAND ortamına taşıyan LEGOLAND Atlantis by SEA LIFE oldu.

EDF Energy London eye

135 metre yüksekte bulunan, EDF Energy London Eye Dünyanın en uzun gözlem tekerleği. 30 dakikalık hoş yolculuk esnasında müşteriler içinde bulundukları tamamen kapalı, son teknoloji cam kapsüllerin içinden 40 km mesafeye kadar her yeri görebiliyor. 2000 yılında açıldığı günden beri 25 milyondan fazla ziyaretçi ağırladı ve tasarım, mühendislik, turizm, müşteri hizmetleri ve daha pek çok alanda toplam 75 ödül aldı. Kısa süre içinde modern Britanya için 21. yüzyılın sembolü ve küresel bir simge haline geldi.

www.londoneye.co.uk

MADAME TUSSAUDS

Londra’nın en ünlü ziyaret merkezi olan Madame Tussauds, 200 yılı aşkın süredir ziyaretçilerine eğlence sunuyor ve onları şaşırtıyor. Ziyaretçiler kendilerini siyaset, tarih, müzik, film ve spor dünyasının ünlülerinin yer aldığı bir dünyada buluyor, ikonlar ve kahramanların çok yakınına kadar gidebiliyor. Burada ziyaretçilere yenilikçi ve interaktif bir ortam sunuluyor. Kırmızı kurdeleler ortadan kalktı ve Madame Tussauds'nun yaşattığı benzersiz deneyim Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya’ya kadar uzandı.

www.madame-tussauds.com

GARDALAND

Avrupa’nın 3 ve İtalya’nın 1 numaralı tema parkı olan Gardaland harika bir fantezi dünyasının macera, rüya ve güçlü duygulardan oluşan bir karması. Suyun altındaki kıtanın büyüleyiciliğini keşfedecek, ormanın ortasında hızla koşan hayvanlarla mücadele edecek, acımasız denizin tehlikeleri ile yüz yüze gelecek veya süpersonik bir jetle uçma deneyimi yaşayacaksınız. GARDALAND’da her şey mümkün. Parkta, fantastik bir tatil geçirebileceğiniz büyüleyici GARDALAND Resort Hotel bulunuyor.

40’dan fazla gezi seçeneği ziyaretçileri asla bitmeyen bir maceranın içine sokuyor. Burada ayrıca, eşi görülmemiş bir Hotel Resort yer alıyor.

www.gardaland.it

ZİNDANLAR

Merlin'in Zindanları korkaklar için değil! Gerçek tarih, korku ve mizahın eşsiz bir karışımı, ürkütücü tarihi olayları 21. yüzyılda hayata döndürüyor. Her bir zindan bulunduğu yerin tarihindeki korkunç olayları vurgulayarak bir korku şenliği sunuyor  oranın tarihindeki korkunç kısımları vurgulayarak. Zindan deneyimi canlı oyuncular, gezintiler, gösteriler ve özel efektleri birleştirerek tekrar yaşamanız için sizi o karanlık zamanlara taşıyor. Dünyaca ünlü London Dungeon başta olmak üzere Amsterdam, Blackpool Tower, Edinburgh, Hamburg, San Francisco, Warsick Castle ve York’ta başka zindan tesisleri bulunuyor. Eğer cesaretiniz varsa ziyaret edin, ama dikkatli olun, çünkü, köşeden neyin veya kimin çıkacağını asla bilemezsiniz.

www.thedungeons.com

Heide Park

Soltau’da bulunan Heide Park Kuzey Almanya’nın en büyük tema parkı ve Hamburg’a yaklaşık 65 km mesafede, 850.00 metre karelik bir alana sahip. Parkta, 40 çeşit gezinin yanı sıra dünyanın en yüksek düşüş kulesi Scream ve dünyanın en dik ahşap roller coaster’larından biri olan Colossus bulunuyor. Heide Park kompleksinde, Karayipler stilinde barakalardan oluşan 440 yataklı bir tatil merkezi, bir resort otel olan ve Temmuz 2007’de açılan Port Royal yer alıyor.

www.heidepark.de

Alton Towers Resort

Birleşik Krallığın önde gelen ve en olağanüstü tema parkında, ister ailenizle kısa bir mola vermiş olun, ister dışarıda arkadaşlarınızla vakit geçirin, herkes için bir şeyler var. Staffordshire’da 500 dönümlük bir alanda yer alan Alton Tower’da her yaşa uygun etkinlikler ve eğlence merkezleri bulunuyor, iki temalı otel, büyük bir kapalı ve açık su parkı, lüks bir spa ve benzersiz bir konferans merkezi tüm etkinliklere sadece birkaç adım mesafede yer alıyor. Heyecan arayanlar Air, Nemesis, Oblivion ve Rita – Hız Kraliçesi gibi Avrupa’nın en beğenilen adrenalinli gezilerinde eğlenebilir; ayrıca, aile bireylerinin tümünün eğlenmesi için yıl boyunca özel etkinlikler de sunuluyor. 2007 için yeni – Olağandışı Golf, 'Gübre Yığınının içinde Bir Şey Var' macera alanı ve Perili Çukur - hayaletli ormanda ürkünç bir gezinti!

www.altontowers.com

THORPE PARK Resort

THORPE PARK’da 2009 yılında, roller coaster temalı ilk korku filmi olan SAW’ın (TESTERE) gösterime başlaması ile birlikte olağan üstü bir korku yaşandı. Yeni hız treni binmeye cüret edenlerin cesaretlerini onları filmin esas manipülatörünün, ölüme meydan okuyan üç ters dönüşle birlikte 100feet’ik ürkütücü bir yükseklikten 'dikeyin de ötesinde' 100°lik bir düşüşü sürdüren Jigsaw’ın merhametine bırakarak test edecek.

Daha ekstrem heyecanlar için, THORPE PARK adrenalin sevenlerin “mutlaka gitmesi gereken” bir yer! Yeteri kadar cesur olanlar, 'Kötücül Üçlü'ye binebilir: Stealth’in gücünü deneyimlerken kendinizi 205 feet’lik dudak uçuklatan bir yüksekliğe doğru 2 saniyeden kısa bir sürede 0-80mph hızla ivmelemeye bırakın; 4.5’lik inanılmaz bir çekim kuvvetiyle yanardağın alevlerine dalarken Nemesis Inferno’nun sıcaklığını hissedin; ve cesaretiniz kaldıysa üçlüyü dünyanın ilk 10 döngülü hız treni olan Colossus’ta tamamlayın.

THORPEPARK.com... oyun başlasın!

Chessington Macera Dünyası ve Hayvanat Bahçesi

2008 yılında açılan Chessington Macera Dünyası ve Hayvanat Bahçesi’nde daha fazlasını keşfedin! Su altına inin ve Chessington’ın açtığı, küçük karidesler ve denizyıldızlarından, görkemli köpek balıkları ve vantuzlara kadar çeşitlenen türlerle 20’den fazla deniz yaşamı görüntüsüne ev sahipliği yapan yepyeni SEALIFE Merkezinde denizin altındaki gizli dünyayı keşfedin! Vampir’in kış uykusundan uyanması, Ejderhanın Öfkesi’nin dönüş dolu bir yaz için ısınması ve oyunbaz kaplanlar, edepsiz maymunlar ve hareketli denizaslanlarının oynamaya çıkmasıyla birlikte 15 Mart Cumartesi’den itibaren çığlıklar, korkular ve kaçışmalar parka geri dönecek.

Yasak Krallık’tan Hayvanların Maskaralıklarına, Çılgın Balon Balığı Arabalarından yepyeni bir Çocuk Hayvanat Bahçesine Chessington World of Adventures & Zoo herkese 2008’de keşfetmek isteyecekleri sorunsuz, macera dolu bir aile gezintisinin sözünü veriyor.

www.chessington.com

Warwick Kalesi

Warwick Kalesi şüphesiz Merlin’in en eski eğlence merkezi ve fantastik temalı alanları ve yıl boyu süren etkileşimli eğlence programıyla Britanya’nın En Büyük Orta çağ Deneyimi. 2007’nin öne çıkanları arasında dünyanın en büyük mancınığı, korkutucu düello turnuvaları, nefes kesen yırtıcı kuşlar, gözü pek şövalyeler, bütünüyle sürükleyici yeni bir deneyim olan Çarpışma Hayali ve buz patenini de içeren büyülü kış/noel organizasyonları var. Warwick Castle büyük bir ortaçağ eğlencesini garanti ediyor.

www.warwick-castle.co.uk

Yeryüzü Kaşifi

Yeryüzü Kaşifi şaşkınlık verici yeryüzümüzü neyin döndürdüğü ve neyin gürlettiği, çatırdattığı, püskürttüğü, titrettiği, uğuldattığı, sarstığı, fırlattığı, dondurduğu ve kaynattığıyla çok yakından ve kişisel bir deneyim. Büyüleyici doğal güçler arasında yaşanan interaktif bir maceradan çok daha fazlası. Her yaştan insanın katılabileceği ilginç, eğitsel bir yolculuk olan Earth Explorer’a katılın. Dünyadaki doğal güçlerin (rüzgar, yangın ve su) dünyamızı nasıl şekillendirdiğini ve günlük yaşamlarımızdaki etkilerini nasıl sürdürdüklerini görecek ve hissedeceksiniz.

www.earthexplorer.be

Merlin Entertainments, plc and LEGOLAND Discovery Centre Manchester support the charity efforts of Merlin's Magic Wand Foundation which puts the magic back into the childhoods of seriously ill, disabled and disadvantaged children.

Merlin’s Magic Wand ensures that these children can enjoy a magical day with their family by providing tickets to one of the many Merlin Entertainments attractions across the world.

They have helped more than 350,000 children and their families by providing tickets and financial support in the form of travel grants. 

mmw-logo.png

Merlin Entertainments' special charity, Merlin's Magic Wand, puts the magic back into the childhoods of seriously ill, disabled and disadvantaged children across the world.

By providing tickets and financial support in the form of travel grants, they help thousands of children and their families to have magical days out every year.

For children who are too unwell for a day out, they deliver exciting Taking the Magic to the Children projects, ranging from sensory rooms to specially adapted playgrounds.

Merlin's Magic Wand

To find out more about Merlin’s Magic Wand, the eligibility criteria and how you can apply, please visit www.merlinsmagicwand.org

Please note that Merlin’s Magic Wand works directly with children, families and organisations that will benefit from a day out and is unfortunately unable to provide tickets to assist with fundraising through raffles and auctions.